BU CEVAPLAR SİZİN SORUNUZU KARŞILAMIYOR MU?

O ZAMAN BİZE SORUN… KURSLARIMIZ İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI WHATSAPP İLE 0555 893 1 000 İLETİŞİM NUMARASI ÜZERİNDEN BİZE SORABİLİRSİNİZ.
  • Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına Hazırlık (Lise ve Üniversite Giriş Sınavlarına Hazırlık)
  • MEB Sertifika Programları
  • HOBİ atölye (Çocuk, Genç ve Yetişkinler için resim atölyesi)
  • Yurt Dışı Portfolyo Hazırlık (Yurtdışındaki Sanatlar ve Tasarım Bölümlerine portfolyo hazırlık eğitimi)
  • Mimari Tasarım Eğitimleri  (Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerine yönelik eğitimler)
  • Online Eğitimler (Tüm Eğitimler)

Kursumuzun herhangi bir eğitim programına kayıt olmak için, kimliğin ön-arka fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf gereklidir.

Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursuna, Lise Yetenek Sınavları için 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Üniversite Yetenek Sınavları için 9, 10, 11 ve 12.Sınıf öğrencileri ve her yaştan kişiler katılabilir.

Yetenek Sınavlarına giriş için kimliğin ön-arka fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Lise Yetenek Sınavları için Ortaokul Diploması, Üniversite Yetenek Sınavları için Lise Diploması ve TYT’den en az 160 puan aldığına dair belge (M.S.G.S.Ü ve Marmara Üniversiteleri için 225* puan) gereklidir. (20 yaşını doldurmuş erkek adaylar için askerlik tecil belgesi.)

*2022 Yılında TYT Baraj Puanı YÖK tarafından kaldırılmış, bu sebeple her üniversite kendi belirlediği TYT baraj puanı üzerinden sınavlara başvuru kabulü almaktadır.

9,10,11 ve 12. sınıf orta öğretim öğrencileri ve mezunu herkes başvurabilir.

Yetenek Sınavları her üniversite için farklılık göstermektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yetenek Sınavları iki aşamadan (baraj ve bölüm sınavları) oluşurken, Marmara Üniversitesi Yetenek Sınavları üç aşamadan (baraj, bölüm ve mülakat ‘’öğrenci portfolyo değerlendirmesi’’), Özel Üniversitelerin Yetenek Sınavları genellikle iki aşamadan (baraj ve ve mülakat ‘’öğrenci portfolio değerlendirmesi’’) oluşmaktadır.

GSF Yetenek sınavlarına Hazırlık Eğitim Programımızın süresi 12 aydır. Bu zaman süresince kursumuzda eğitim alan öğrenciler, yoğun çalışma temposu ve yetenekleri doğrultusunda kurs bitiminde tercih ettikleri üniversite ve bölümü kazanmaktadır. Bununla birlikte, hem Yetenek Sınavlarında başarı sağlamak, hem de öğrencinin üniversiteyi kazandıktan sonraki süreçte okul başarısını belirleyeceği sanatsal formasyonun temelini oluşturmak için kursa devam etmesi gereken ideal eğitim süresi iki yıldır.

6,7 ve 8. Sınıf ilköğretim öğrencileri güzel sanatlar liseleri hazırlık programlarına başvurabilir.

İki Aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama gözlemsel natürmort ya da figür çizimi. 2. Aşamada ise imgesel figür çizimi istenmektedir. (Okullara göre değişiklik göstermektedir.)

Yetenek sınavlarına hazırlık öğrencinin yetenekleriyle orantılı olarak en az 12 ay, ortalama 24 ay devam edilmesini öneririz.

Üniversitelerin porfolyo istemelerinin sebebi, öğrencinin sanat anlayışı, tasarım ve yaratıcılık seviyesini değerlendirmek istemeleridir.

Özel eğitimlerimiz, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından öğrenci ile birebir olarak gerçekleşmektedir.

Özel eğitimlerde öğrencilerimiz herhangi bir eğitim programına bağlı kalmaksızın ihtiyacı olan konularla ilgili, öğrencinin tercih ettiği veya eksik olduğu konularda eğitim alırlar,

Grup halinde belli bir zaman süren eğitimler özel ders olarak çok daha hızlı bir şekilde öğreniciye öğretilir.

Özel eğitimlerimizde size uygun zamanı öncesinde eğitmenlerimiz ile konuşarak belirleyebilirsiniz.

Kurum içi olarak verdiğimiz tüm eğitimleri farklı şehir veya ülkelerden evinizin konforunda Çevrim İçi olarak alabilirsiniz.

Kurum İçi ve Çevrim İçi olarak birçok farklı alanda eğitim vermekteyiz, Bu sebeple kurslarımızın ders süreleri ve ücretleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık